تبلیغات
وبلاگ فرهنگی مذهبی مــــــــــنهاج - مولا و غلام مشتبه شدند!
 
وبلاگ فرهنگی مذهبی مــــــــــنهاج
لبیك یا حسین(ع)
درباره وبلاگ


گوشه ای از وصیت نامه شهید مهدی زین الدین

اولین شرط لازم برای پاسداری از اسلام، اعتقاد داشتن به امام حسین(ع) است. هیچ كس نمی‌تواند پاسداری از اسلام كند در حالی كه ایمان و یقین به اباعبدالله‌ الحسین(ع) نداشته باشد. اگر امروز ما در صحنه‌های پیكار می‌رزمیم و اگر امروز ما پاسدار انقلابمان هستیم و اگر امروز پاسـدار خون شـهدا هستیم و اگر مشیت الهی بر این قرار گرفته كه به دست شما رزمندگان و ملت ایران، اسلام در جهان پیاده شود و زمـینه ظهور حضرت امام زمان(عج) فراهم گردد، به واسطه عشق، علاقه و محبت به امام حسین(ع) است.
من تكلیف می‌كنم شما «رزمندگان» را به وظیفه عمل كردن و حسین‌وار زندگی كردن.
در زمان غیبت كبری به كسی «منتظر»گفته می‌شود و كسی می‌تواند زندگی كند كه منتظر باشد، منتظر شهادت، منتظر ظهور امام زمان(عج). خداوند امروز از ما همت، اراده و شهادت‌طلبی می‌خواهد.

مدیر وبلاگ : عاشق خسته
نویسندگان
مولا و غلام مشتبه شدند!  
در زمان خلافت امیرالمومنین علیه السلام مردى كوهستانى با غلام خود به حج مى رفتند، در بین راه غلام مرتكب تقصیرى شده مولایش او را كتك زد. غلام بر آشفته ، به مولاى خود گفت : تو مولاى من نیستى بلكه من مولا و تو غلام من مى باشى . و پیوسته یكدیگر را تهدید نموده به هم مى گفتند: اى دشمن خدا! بر سخنت ثابت باش تا به كوفه رفته تو را به نزد امیرالمومنین علیه السلام ببرم . چون به كوفه آمدند هر دو با هم نزد على رفتند و مولا (ضارب ) گفت : این شخص ، غلام من است و مرتكب خلافى شده او را زده ام و بدین سبب از اطاعت من سر برتافته ، مرا غلام خود مى خواند.
دیگرى گفت : به خدا سوگند دروغ مى گوید و او غلام من مى باشد و پدرم وى را به منظور راهنمایى و تعلیم مسائل حج با من فرستاده و او به مال من طمع كرده مرا غلام خود مى خواند تا از این راه اموالم را تصرف نماید.
امیرالمومنین علیه السلام به آنان فرمود: بروید و امشب با هم صلح و سازش كنید و بامدادان به نزد من بیایید و خودتان حقیقت حال را بیان نمایید.
چون صبح شد، امیرالمومنین علیه السلام به قنبر فرمود: دو سوراخ در دیوار آماده كن ! و آن حضرت علیه السلام عادت داشت همه روزه پس از اداى فریضه صبح به خواندن دعا و تعقیب مشغول مى شد تا خورشید به اندازه نیزه اى در افق بالا مى آمد. آن روز هنوز از تعقیب نماز صبح فارغ نشده بود كه آن دو مرد آمدند و مردم نیز در اطرافشان ازدحام كرده مى گفتند: امروز مشكل تازه اى براى امیرالمومنین روى داده كه از عهده حل آن بر نمى آید! تا اینكه امام علیه السلام پس از فراغ از عبادت به آن دو مرد رو كرده ، فرمود: چه مى گویید؟ آنان شروع كردند به قسم خوردن كه من مولا هستم و دیگرى غلام .
على علیه السلام به آنان فرمود: برخیزید كه مى دانم راست نمى گویید، و آنگاه به آنان فرمود: سرتان را در سوراخ داخل كنید، و به قنبر فرمود: زود باش شمشیر رسول خدا صلى الله علیه و آله را برایم بیاور تا گردن غلام را بزنم ، غلام از شنیدن این سخن بر خود لرزید و بدون اختیار سر را بیرون كشید، و آن دیگر همچنان سرش را نگهداشت .
امیرالمومنین (ع ) به غلام رو كرده ، فرمود: مگر تو ادعا نمى كردى من غلام نیستم ؟
گفت : آرى ، ولیكن این مرد بر من ستم نمود و من مرتكب چنین خطایى شدم .
پس آن حضرت علیه السلام از مولایش تعهد گرفت كه دیگر او را آزار ندهد و غلام را به وى تسلیم نمود.
و نظیر همین داستان را شیخ كلینى و صدوق و طوسى از امام صادق علیه السلام نقل كرده اند كه مناسب است در اینجا بیان شود. راوى مى گوید: در مسجدالحرام ایستاده بودم و نگاه مى كردم كه دیدم مردى از منصور دوانیقى خلیفه عباسى كه به طواف مشغول بود استمداد طلبیده به وى مى گفت : اى خلیفه ! این دو مرد برادرم را شبانه از خانه بیرون برده و باز نیاورده اند، به خدا سوگند نمى دانم با او چكار كرده اند.
منصور به آنان گفت : فردا به هنگام نماز عصر همین جا بیایید تا بین شما حكم كنم .
طرفین دعوى در موقع مقرر حاضر شده و آماده حل و فصل گردیدند، اتفاقا امام صادق علیه السلام حاضر و به دست مبارك تكیه زده بود. منصور به آن حضرت رو كرده و گفت : اى جعفر! بین ایشان داورى كن .
امام صادق علیه السلام فرمود: خودت بین آنان حكم كن ! منصور اصرار كرد، و آن حضرت را سوگند داد تا حكم آنان را روشن سازد. امام علیه السلام پذیرفت . پس فرشى از نى براى آن حضرت انداختند و روى آن نشست و متخاصمین نیز در مقابلش نشستند، و آنگاه به مدعى رو كرده و فرمود: چه مى گویى ؟
مرد گفت : اى پسر رسول خدا! این دو نفر برادرم را شبانه از منزل بیرون برده و قسم به خدا باز نیاورده اند و نمى دانم با او چكار كرده اند.
امام علیه السلام به آن دو مرد رو كرده ، فرمود: شما چه مى گویید؟
گفتند: ما برادر این شخص را جهت گفتگویى از خانه اش ‍ بیرون برده ایم و پس از پایان گفتگو به خانه اش بازگشته است .
امام علیه السلام به مردى كه آنجا ایستاده بود فرمود: بنویس :
بسم الله الرحمن الرحیم رسول خدا صلى الله علیه و آله فرموده : هر كس شخصى را شبانه از خانه بیرون برد ضامن اوست مگر اینكه گواه بیاورد كه او را به منزلش بازگردانده است .
اى غلام ! این یكى را دور كن و گردنش را بزن . مرد فریاد برآورد: اى پسر رسول خدا! به خدا سوگند من او را نكشته ام ولیكن من او را گرفتم و این مرد او را به قتل رسانید.
آنگاه امام علیه السلام فرمود: من پسر رسول خدا صلى الله علیه و آله هستم دستور مى دهم این یكى را رها كن و دیگرى را گردن بزن ، پس آن مردى كه محكوم به قتل شده بود گفت : یابن رسول الله ! به خدا سوگند من او را شكنجه نداده ام و تنها با یك ضربه شمشیر او را كشته ام ، پس در این هنگام كه قاتل مشخص شده بود حضرت صادق علیه السلام به برادر مقتول دستور داد قاتل را به قتل برساند، و فرمود: آن دیگرى را با تازیانه تنبیه كنند. و سپس وى را به زندان ابد محكوم ساخت و فرمود: هر سال پنجاه تازیانه به او بزنند


نوع مطلب : قضاوتهای امیر المومنین علی (ع)، 
برچسب ها : امام علی ع، قضاوتهای امیر المومنین ع منهاج،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 10:30 ق.ظ
مایلید با هم تبادل لینک داشته باشیم م
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 10:29 ق.ظ
خیلی جالبه
واقعا با کلاس ترین و مفیدترین افراد جامعه به نظر من کسایی هستن که در مورد ائمه مطلب می نویسن
مایلید با هم تبادل لینک داشته باشیم
سه شنبه 20 فروردین 1392 12:06 ب.ظ
سلام
بسیار وبلاگ خوبی دارید خوشحال میشویم عکس و فایل های شما را میزبانی کنیم
آپلودسنتر عکس و فایل پی سی روم
آپلود اکثر فایل های کامپیوتری
بدون محدودیت
ثبت شده در ستاد ساماندهی
با ماندگاری همیشگی
بدون نیاز به ثبت نام
http://up.p30room.ir
با تشکر
یکشنبه 18 فروردین 1392 09:09 ب.ظ
یک ثبت نام و دریافت کد و قرار دادن آن در انتهای قالب وبلاک و کسب در آمد آنی
امتحان نه ضرری دارد و نه هزینه ای
http://parspa.net?q=regnuser&moref=amir2340
یکشنبه 18 فروردین 1392 08:39 ب.ظ
سلامممممم چه وب قشنگی داری خوشم آومد خیلی خوش سلیقه ای عزیزم...
میشه یه خواهش کنم؟؟؟؟؟؟ یه انجمن داریم با امکانات عالی فقط دسوتای خوبی مثل شمارو نداریم...
میشه بیاید سر بزنید؟؟؟؟؟...
منتظر هستم فقط زوووووووود هااااااا...
forum.mohammaddesign.ir
یکشنبه 18 فروردین 1392 08:36 ب.ظ

با سلام به شما دوست گرامی
وبلاگتون زیباست اما برای بازدید بیشتر وبلاگتون پیشنهاد میکنم از کدهای سئو شده و جذب کننده استفاده کنید
نمونه ای از این کدها
کد یوزر و پسورد نود 32 که هر روز یوزرهای جدید نود32 را به نمایش میگذارد و صدها هزار نفر در موتورهای جستجو فقط به دنبال این یوزر و پسوردها هستند که در نهایت به سایت شما هدایت می شوند.

یا کد اوقات شرعی - با نمایش اوقات شرعی کلیه مراکز استان ها - در صورتی که مایل به داشتن کد منطقه خاصی هستید از طریق ابزار موجود در سایت برای هر منطقه ای قادر به ساخت کد خواهید بود

کد تقویم شمسی - دعای زیارت عاشورا و کد زیبای مبدل تاریخ
این کدها بازدید کننده ها را افزایش خواهند داد

برای دریافت این کدهای به سایت www.multijob.ir مراجعه کنید و از سمت چپ سایت کدهای دلخواه خود را کپی کنید و در قالب سایت خود قرار دهید.
و اما نکته دیگر تبدیل بازدیدهای شما به درآمد است بعضی از سایت هابه ازای هر پاپ آپ که در هر بازدید شما باز می شود مبلیغ قابل ملاحظه ای پرداخت میکنند کافیست تا در یکی از این سایت های صبت نام کنید و کد پاپ آپ را از سایت دریافت کنید و در قالب خود قرار دهید و برای هر بازدید خود درآمد دریافت کنید یکی از بهترین این سایت ها را با باز کردن لینک زیر خواهید یافت
-----
http://www.multijob.ir/page/convertview2eraning
-----
علاوه بر کسب درآمد در این سایت حتی شما در قرعه کشی هم شرکت داده می شوید.
موفق و پیروز باشید.
یکشنبه 18 فروردین 1392 08:22 ب.ظ
منو با اسم این جا همه چی درهمه لینک کن و بگو با چه اسمی لینکت کنم.فقط بهم بگو.
funny-boys.mihanblog.com
یکشنبه 18 فروردین 1392 08:15 ب.ظ
سلام خوبین ؟ عیدتون مبارک وبلاگ بسیار زیبایی دارین به منم سر بزنین برای حمایت از ما اگر دوست داشتین ما رو به اسم تیم نرم افزاری دنیز سافت لینک کنید. ممنونم
یکشنبه 18 فروردین 1392 08:12 ب.ظ
سلام خوبین ؟ عیدتون مبارک وبلاگ بسیار زیبایی دارین به منم سر بزنین برای حمایت از ما اگر دوست داشتین ما رو به اسم تیم نرم افزاری دنیز سافت لینک کنید. ممنونم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

معرفی صفحه به دوستان

* نام شما

ایمیل شما *

ایمیل دوست شما *

ایمیل دوست دیگر شما

m