تبلیغات
وبلاگ فرهنگی مذهبی مــــــــــنهاج - گریه های مادر

وبلاگ فرهنگی مذهبی مــــــــــنهاج
 
لبیك یا حسین(ع)
به وب سایت فرهنگی مذهبی منهاج خوش آمدید امیدوارم لحظات خوبی را در این وب سایت بگذرانید.
I156MG-20150320-WA0023.jpg


وصیت شهدا
پخش زنده حرم
 
گریه های مادر

حضرت زهرا( س) پس از رحلت پدرش رسول گرامى اسلام صلّلى اللّه علیه و آله به قدرى مورد انواع ظلم ها و مصائب جسمى و روحى قرار گرفت كه چاره اى جز، گریستن نداشت و آن قدر گریست ؛كه روزى بزرگان مدینه ، محضر امام علىّ علیه السلام شرف حضور یافتند و عرضه داشتند:
فاطمه زهراء علیها السلام شب و روز گریان مى باشد، و آسایش را از ما و از خانواده هایمان سلب نموده است ؛ لذا تقاضامندیم كه از او بخواهى كه یا در شب و یا در روز گریه كند.
و امام علىّ علیه السلام پس از شنیدن این سخنان دلخراش ، وارد منزل شد و كنار حضرت زهراء علیها السلام نشست و مشغول توصیه و دلدارى آن بانوى مظلومه گردید.
و پس از گذشت لحظاتى با دلدارى هاى مناسب ، حضرت زهراء اندكى سكوت نمود.
در این هنگام ، امام علىّ علیه السلام اظهار داشت : اى فاطمه ! بزرگان مدینه از من خواسته اند تا به شما بگویم كه یا شب را براى گریه انتخاب نمائى و یا روز را؟
حضرت زهراء علیها السلام پاسخ داد: یا علىّ! جور و جفاى زمانه چنان بر من هجوم آورده است كه تاب و توان را از من ربوده و بى اختیار مى گِریَم ، لیكن به مردم شهر مدینه بگو كه از عمر من چند صباحى بیش باقى نمانده است و در همین روزها از میان ایشان رحلت مى كنم .
به همین جهت امام علىّ علیه السلام كنار قبرستان بقیع ، سایه بانى به عنوان بیت الا حزان خانه غم و اندوه و ناله براى همسر مظلومه اش بر پا نمود.
و حضرت زهراى مظلومه علیها السلام هر روز صبح به همراه دو فرزندش حسن و حسین علیهما السلام از خانه اش با حالت گریه رهسپار قبرستان بقیع مى شد، تا بتواند با خداى خود با حالتى آسوده راز و نیاز نماید.
و چون ، شب فرا مى رسید، امام علىّ علیه السلام به قبرستان مى آمد و همسر دل شكسته و ستمدیده اش را به همراه دو نور دیده اش به خانه باز مى گرداند.

منبع:
تلخیص از بحارالا نوار: ج 43، ص 175 177.

بر قاتلین حضرت زهرا (س) لعنت
طبقه بندی: حضرت زهرا (س)، 
برچسب ها: گریه های حضرت زهرا س، لحظات اخر، یا فاطمه،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 اسفند 1392 توسط عاشق خسته
با سلام اگر مایل به تبادل لینك یا لوگو هستید كد لوگو یا لینك ما را در وب خود قرار دهید وبه من خبر دهید تا لینك یا لوگوی شمارا در وب خود قرار دهم. ممنون از بازدیدتون